Aktualności

16.04.2024

W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii" uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie rozpoczęli realizację projektu Future Perfect.

                                                      

Future Perfect to projekt podkreślający znaczenie języka angielskiego w przyszłości i na rynku pracy. Zespół „Future Perfect" przeprowadził szereg działań, które udowodniły istnienie barier językowych w gminie Wyszków.

Anonimowa ankieta wykazała, że problemy z porozumiewaniem się w języku angielskim dotykają również młodych mieszkańców Wyszkowa. Wywiady z doświadczonymi nauczycielami języka angielskiego ujawniły, że program nauczania jest przesadnie teoretyczny, a zbyt mało praktyczny. Lekcje prowadzone w ten sposób uniemożliwiają uczniom rozwijanie swoich umiejętności i przezwyciężanie strachu przed mówieniem.

Co więcej, liczne wywiady z lokalnymi firmami ujawniły, że osoby biegle porozumiewające się językiem angielskim mają większe szanse na uzyskanie lepszych oraz więcej płatnych miejsc pracy.

Nasza szkoła jest partnerem projektu Future Perfect.

 

Spotkanie w ramach projektu Future Perfect, którego partnerem jest nasza szkoła.

W hali gimnastycznej ZS nr 3 w Wyszkowie zgromadziło się blisko 900 osób, w tym uczniowie, nauczyciele, a także absolwenci. Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego powitania gości i przedstawienia projektu Future Perfect. Następnie głos zabrała przedstawicielka Baltic Council - Study Abroad Manager, Monika Wojtachnio, która wygłosiła prelekcję na temat możliwości edukacyjnych za granicą. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o różnych programach wymiany studenckiej, stypendiach i innych formach wyjazdów edukacyjnych. Kolejnym punktem programu było wystąpienie Dominika Bakuły, absolwenta "Kochanowskiego", a obecnie menadżera biura wymian zagranicznych Educatius. Dominik podzielił się z uczniami swoimi doświadczeniami z udziału w licznych programach wymiany np. do RPA. Opowiedział o korzyściach płynących z wyjazdów zagranicznych, zarówno edukacyjnych, jak i osobistych. Na zakończenie wydarzenia Grammar Mamma, wygłosiła inspirującą mowę motywacyjną o wychodzeniu ze strefy komfortu i przełamywaniu barier językowych. Podkreśliła, że nie powinniśmy przesadnie przejmować się oceną innych.

Wydarzenie Future Perfect w Zespole Szkół nr 3 w Wyszkowie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem uczniów. Młodzież chętnie zadawała pytania prelegentom i dzieliła się swoimi planami edukacyjnymi. Atmosfera spotkania była niezwykle pozytywna i motywująca. Wydarzenie zainspirowało uczniów do odkrywania świata, poszerzania swoich horyzontów edukacyjnych i pokazało również, że nauka języków obcych jest kluczowa w dzisiejszym świecie i otwiera wiele drzwi do dalszego rozwoju.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Projekt Future Perfect, którego partnerem jest nasza szkoła, przygotował zestawy ćwiczące komunikację w języku angielskim, bazujące na maturalnych wymaganiach maturalnych.

Zestawy stanowią świetną oraz innowacyjną formę prowadzenia lekcji.

Zapraszamy do obserwacji strony projektu na facebooku, nazwa to Future Perfect, gdzie można odebrać zestawy.

 

Szkoła Języka Angielskiego British House

 

tel: 501 810 748 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej w tej kategorii: « Do Pobrania Cennik »
 • KURSY DLA DZIECI

  Metody nauczanie odpowiednio dostosowane dla potrzeb młodszych jak i starszych dzieci. Idealne wprowadzenie najmłodszych w świat dźwięków nowego języka.
  Korepetycje - pomoc w nauce szkolnej.

  image
  Zobacz Więcej
 • KURSY DLA MŁODZIEŻY

  Przygotowanie do :
  - egzaminu szóstoklasisty
  - egzaminu gimnazjalnego
  - matury
  - kursy konwersacyjne

  image
  Zobacz Więcej
 • KURSY DLA DOROSŁYCH

  Metoda komunikatywna - zajęcia ukierunkowane na mówienie.
  Wszystkie poziomy zaawansowania. Business English.

  image
  Zobacz Więcej
 • 1
 • 2
 • 3